O nás

Něco více o nás

Ali:

Dobrý den. Mé jméno je Alena Hadravová. Ve svém životě zastupuji spoustu rolí – jsem manželkou,milenkou,  matkou, dcerou, manažerkou, trenérkou, choreografem, tanečnicí, kamarádkou, rádcem a možná bych ještě něco vymyslela.

Má cesta k myšlence Maturáky na klíč nebyla úplně přímočará. Každý nějak začíná i já jsem začínala…. Ponejprv jako choreograf maturitních předtančeních.

První maturitní plesy byly pro mne zážitkové, všechno nové, já dostala obrovskou kytici a cítila jsem se na vrcholu blaha. Ovšem nic není jen růžové a také jsme okusila jaké to je, když se ples nepovede. Když nevyjde závěr předtančení, když maturanti zapomenou domluvit lidi na stužkování, když lidi u tomboly rozprodají tombolu… Sem tam nějaké zpožděné vystoupení a zkažený maturák je na světě. Světe div se, i takové byly. Byť já jako choreograf mám zodpovědnost za předtančení a nástup na stužkování.

Ale právě tyto nepovedené okolnosti mne dovedly k myšlence Maturáků na klíč. Nechat maturantům ten lesk a slávu večera, tak jak to má být, zbavit je stresů, zákulisní komunikace, zbavit je starostí ohledně zpoždění, apod.  Vzhledem k tomu, že tuto stagemanagerskou práci na plese někdo většinou vykonává – buď to moderátor, kapelník nebo právě choreograf, ale toto není práce ani jednoho z nich. Proto vznikly Maturáky na klíč. Ulevit maturantům této zodpovědnosti, ať kapela hraje, moderátor moderuje, a stagemanager ať dohlíží na hladký průběh plesu. A není nic lepšího, než dohlížet na ples, který člověk sám organizuje. Zná lidi, se kterými je na place, ví, že se může opřít o zodpovědnost ostatních a všichni tvoří sehraný tým. A tak to začalo….

Gábi:

Zdravím všechny, abych se i já představila, jmenuji se Gábina Petrová a jsem několik let vdaná za skvělého muže a maminka holčičky skoro školou povinné. Také nesmím zapomenout na pozici chovatelky fenky Francouzského buldočka .

Jsem člověk, který se před několika lety sám naplno vrhl na organizaci vlastního maturitního plesu což mě naprosto uchvátilo a začala jsem tedy s organizací plesů pomáhat i kamarádům. Jelikož jsem si svůj ples z pozice organizátorky moc neužila, vynahrazovala jsem si to na pomoci ostatním.

Ráda se pohybuji v kolektivu mladých lidí a to hlavně ve společenské sféře a proto se snažím porozumět pocitům maturantů. Sama si pocity ze svého plesu velice dobře pamatuji a každý ples, který organizujeme prožívám jako ten svůj.

Mám velice blízko k tanci, několik let jsem sama tančila na soutěžích, což je jen krůček k plesům. Jako tanečnice jsem vystupovala na mnoha plesech a takto nabrala zkušenosti s jejich zákonitostmi a hlavně jsem vysledovala problematické body všech plesů, proto si myslím, že jsem kvalifikovaným rádcem pro maturanty při organizaci jejich velkého večera.

V září 2014 jsem se rozhodla odejít ze zaměstnání a v tu chvilku mě oslovila Ali s návrhem věnovat se projektu Maturáků na klíč. Vše nějak zapadlo do sebe a zjistili jsme, že jsme skvělý tým, který až neuvěřitelně doplňuje, tak jsem tady!